Dubai PR Network, Online Press Release from Dubai and Middle East
 
Sports(Entertainment)
Filter PR by
  
Dubai International Rhythmic Gymnastics Cup is a hit with 500 participants from 21 countries
 
Dubai International Rhythmic Gymnastics Cup is a hit with 500 participants from 21 countries

DUBAI – Five star Olympians brought the curtains down on the 4th Dubai International Rhythmic Gymnastics DuGymCup with a Masterclass at the Sheikha Hind Bint Maktoum Al Maktoum Sports Hall on Sunday.


Cheered on by more than 250 gymnasts and coaches from around the world, Marina Durunda of Azerbaijan, Melitina Staniouta of Belarus, Ukraine’s Natalia Godunko, Spaniard Carolina Rodriguez, and Neviana Vladinova of Bulgaria gave a live performance and a Grand Masterclass, and shared their experience with the budding young talents who had participated in the competition earlier.


Vladinova, 25, who represented Bulgaria at the 2016 Rio Olympics and has won a World Championship silver and bronze, took part in the competition as well and swept the honours in the Senior A (2003 or older) category.


Durunda, 22, represented Azerbaijan at the 2016 Olympic Games in Rio and won a bronze medal at the 2015 European Championship in Minsk, and a silver at the inaugural 2015 European Games in Baku.


Staniouta, 25, is a three-time (2015, 2013, 2010) World Championship all-around bronze medallist, the 2015 European Games all-around bronze medallist, the 2014 European Championships all-around silver medallist, and 2009 Grand Prix Final all-around bronze medallist.


Godunko, meanwhile, is a winner of two World Championship gold medals and was the 2004 Grand Prix Final all-around champion, while Rodriguez, 33, has represented Spain at three Olympic Games – 2004 Athens, 2012 London and 2016 Rio.


Supported by Dubai Sports Council and organised by DuGymRhythmic Gymnastics, the 4th Dubai International Rhythmic Gymnastics DuGymCup had attracted more than 500 gymnasts from 21 countries, representing 60 different rhythmic gymnastics clubs.
 
SELECTED RESULTS


Senior A level (2003 and older)


ALL ROUND - Senior A level (FIG) (2003 and older): 1-Vladinova Neviana (BUL) 81.65; 2-Khomutinnikova Snezhana (RUS) 61.8; 3-Kocjan Maja (POL) 59.2.
BALL - Senior A level (FIG) (2003 and older): 1-Vladinova Neviana (BUL) 20; 2-Khomutinnikova Snezhana (RUS) 15.6; 3-Kocjan Maja (POL) 14.8.
HOOP - Senior A level (FIG) (2003 and older): 1-Vladinova Neviana (BUL) 21.1; 2-Khomutinnikova Snezhana (RUS) 16.45; 3-Kocjan Maja (POL) 16.35.
CLUBS - Senior A level (FIG) (2003 and older): 1-Vladinova Neviana (BUL) 20.85; 2-Kocjan Maja (POL) 15.2; 3-Khomutinnikova Snezhana (RUS) 14.95.
RIBBON - Senior A level (FIG) (2003 and older): 1-Vladinova Neviana (BUL) 19.7; 2-Khomutinnikova Snezhana (RUS) 14.8; 3-Kocjan Maja (POL) 12.85.
 
Senior B level (2003 and older)


ALL ROUND: 1-Najmiddinova Sabina (UZB) 24.15; 2-Gierach Natalia (POL) 22.6; 3-Treumann Aleksandra (POL) 21.55.
BALL: 1-Gierach Natalia (POL) 10.65; 2-Treumann Aleksandra (POL) 10.6; 3-Kaylin Van Heerden (RSA) 9.95.
CLUBS: 1-Najmiddinova Sabina (UZB) 12.2; 2-Gierach Natalia (POL) 11.95; 3-Petrova Valeri ( BUL) 11.
HOOP: 1-Najmiddinova Sabina (UZB) 11.95; 2-Montocchio Kate (RSA) 7.45; 3-Liu Kai Yi (SGP) 7.05.
RIBBON: 1-Liu Kai Yi (SGP) 7.1.
 
Group – Senior and Junior


ALL ROUND - Senior Group A level (2003 and older): Gold Reef Rhythmic Gymnastics (RSA) 27.6.
Junior Group B level (2004, 2005, 2006): DuGym RG-Dubai (UAE) 9.7.
 
Junior A level (FIG) - 2006


ALL ROUND - Junior A level (FIG) - 2006: 1-Alas Isıl (TUR) 61.1; 2-Louvanto Linnea (FIN) 56.7; 3-Dovkaraeva Samira (TUR) 54.
BALL - Junior A level (FIG) - 2006: 1-Alas Isıl (TUR) 17.65; 2-Dovkaraeva Samira (TUR) 15.95; 3-Louvanto Linnea (FIN) 15.15.
ROPE - Junior A level (FIG) - 2006: 1-Alas Isıl (TUR) 15.5; 2-Louvanto Linnea (FIN) 14.25; 3-Klekgamer Erika (RUS) 13.15.
CLUBS - Junior A level (FIG) - 2006: 1-Alas Isıl (TUR) 15; 2-Dovkaraeva Samira (TUR) 14.8; 3-Tishkevich Anastasia ( BLR) 14.4.
RIBBON - Junior A level (FIG) - 2006: 1-Tishkevich Anastasia (BLR) 14.4; 2-Louvanto Linnea (FIN) 13.9; 3-Alas Isıl (TUR) 12.95.
 
Junior A level (FIG) - 2005


ALL ROUND - Junior A level (FIG) - 2005: 1-Low YuYenn (SGP) 50.75; 2-Dmitrieva Amelia (RUS) 48.75; 3-Adham Hania (EGY) 45.45.
BALL - Junior A level (FIG) - 2005: 1-Low YuYenn (SGP) 13.55; 2-Dmitrieva Amelia (RUS) 11.9; 3-Zee Kirsten (SGP) 11.2.
ROPE - Junior A level (FIG) - 2005: 1-Low YuYenn (SGP) 12.25; 2-Adham Hania (EGY) 11.7; 3-Dmitrieva Amelia (RUS) 11.5.
CLUBS - Junior A level (FIG) – 2005: 1-Dmitrieva Amelia (RUS) 13.95; 2-Low YuYenn (SGP) 13.3; 3-Zee Kirsten (SGP) 12.2.
RIBBON - Junior A level (FIG) - 2005: 1-Low YuYenn (SGP) 11.65; 2-Adham Hania (EGY) 11.5; 3-Dmitrieva Amelia (RUS) 11.4.
 
Junior A level (FIG) - 2004


ALL ROUND - Junior A level (FIG) - 2004: 1-Polunina Ekaterina (RUS) 53.55; 2-Jain Nitya (IND) 33.7; 3-Klimenko Ksenia (RUS) 29.3.
BALL - Junior A level (FIG) - 2004: 1-Polunina Ekaterina (RUS) 15.2; 2-Jain Nitya (IND) 9.9; 3-Klimenko Ksenia (RUS) 6.5.
CLUBS - Junior A level (FIG) - 2004: 1-Polunina Ekaterina (RUS) 14.45; 2-Jain Nitya (IND) 9.35; 3-Klimenko Ksenia (RUS) 9.
RIBBON - Junior A level (FIG) – 2004: 1-Polunina Ekaterina (RUS) 10.5; 2-Klimenko Ksenia (RUS) 6.95; 3-Jain Nitya (IND) 5.75.
HOOP - Junior A level (FIG) - 2004: 1-Polunina Ekaterina (RUS) 13.4; 2-Klimenko Ksenia (RUS) 6.85.
ROPE - Junior A level (FIG) - 2004: 1-Jain Nitya (IND) 8.7.
 
Junior B Level (2004–2005–2006)


ALL ROUND – Junior – 2004 B: 1-Borowiak Sandra (POL) 23.9; 2-Maldzhieva Bilyana (BUL) 23.75; 3-Wong Chuan Hui
(SGP) 22.7.
BALL - Junior – 2004 B: 1-Maldzhieva Bilyana (BUL) 11.65; 2-Wong Chuan Hui (SGP) 10.7; 3-Slicher Antigoni (UAE) 9.2.
CLUBS - Junior – 2004 B: 1-Borowiak Sandra (POL) 13.35; 2-Maldzhieva Bilyana (BUL) 12.1; 3-Wong Chuan Hui (SGP) 12.
RIBBON - Junior – 2004 B: 1-Borowiak Sandra (POL) 10.55.
ALL ROUND - Junior – 2005 B: 1-Yalpı Zeynep Öykü (TUR) 28.35; 2-Wongsiwaroj Nawakarn (THA) 22.65; 3-Nicolich Aurika (RUS) 18.
BALL - Junior – 2005 B: 1-Yalpı Zeynep Öykü (TUR) 14.3; 2-Wongsiwaroj Nawakarn (THA) 10.85; 3-Nicolich Aurika (RUS) 9.9.
CLUBS - Junior – 2005 B: 1-Yalpı Zeynep Öykü (TUR) 14.05; 2-Wongsiwaroj Nawakarn (THA) 11.8; 3-Mahmoud Khalaf (UAE) 9.4.
RIBBON - Junior – 2005 B: 1-Mahmoud Khalaf Malak (UAE) 8.3.
ALL ROUND - Junior – 2006 B: 1-Pumai Natharin (THA) 26.6; 2-Sara Abouelmaaty (EGY) 22.4; 3-Rudenko Ekaterina (RUS) 21.7.
BALL - Junior – 2006 B: 1-Pumai Natharin (THA) 13; 2-Viljoen Crystal (RSA) 10.25; 3-Sabbah Sara (KUW) 9.55.
CLUBS - Junior – 2006 B: 1-Pumai Natharin (THA) 13.6; 2-Rudenko Ekaterina (RUS) 12.2; 3-Sara Abouelmaaty (EGY) 12.1.
HOOP - Junior – 2006 B: 1-Sokolova Kristina (RUS) 10.5.
RIBBON - Junior – 2006 B: 1-Ortega Maria (ESP) 5.8.
ROPE - Junior – 2006 B: 1-Sara Abouelmaaty (EGY) 10.3; 2-Tan Celeste (SGP) 6.75; 3-Yarpinar Derin (TUR) 6.45.
 
Junior C Level (2004-2006)


ALL ROUND – Junior 2006 C: 1-Strelkova Karolina (RUS) 12.3; 2-Ivanova Rada (RUS) 9.95; Sharifullina Aida (RUS) 8.15.
CLUBS – Junior 2006 C: 1-Ivanova Rada (RUS) 9.95; 2-Sharifullina Aida (RUS) 8.15.
BALL – Junior 2006 C: 1-Strelkova Karolina (RUS) 12.3.
ROPE – Junior 2006 C: 1-Yanysheva Yana (RUS) 7.1.
ALL ROUND – Junior 2005 C: 1-Szalay Letícia (SVK) 8.5; 2-Iskander Tia (UAE) 5.9.
ALL ROUND – Junior 2004 C: 1-Mitova Biliana (BUL) 8.4
 
Pre-Junior 2007 A Level


ALL ROUND - Pre-Junior 2007 A Level: 1-Schmidt Nadia (POL) 43.8; 2-Rachenkova Milana (TUR) 40.6; 3-Novikova Irina (KAZ) 34.65.
BALL - Pre-Junior 2007 A Level: 1-Schmidt Nadia (POL) 15.5; 2-Novikova Irina (KAZ) 11.8; 3-Leathem Juliette (RSA) 10.9.
CLUBS - Pre-Junior 2007 A Level: 1-Schmidt Nadia (POL) 15.65; 2-Rachenkova Milana (TUR) 13.55; 3-Novikova Irina (KAZ) 12.6.
RIBBON - Pre-Junior 2007 A Level: 1-Rachenkova Milana (TUR) 13.55; 2-El Rafey Laila (GBR) 11.65; 3-Tokareva Regina (KAZ) 10.5.
ROPE - Pre-Junior 2007 A Level: 1-Rachenkova Milana (TUR) 13.5; 2-Schmidt Nadia (POL) 12.65; 3-Annenkova Marina (KAZ) 10.65.
 
Pre-Junior 2007 B


ALL ROUND – Pre-Junior 2007 B: 1-Chantharabut Paninun (THA) 20.4; 2-Khiani Ishita (UAE) 18.85; 3-Phianwiriya Parichada (THA) 18.05.
BALL – Pre-Junior 2007 B: 1-Chantharabut Paninun (THA) 10.55; 2-Gilmutdinova Amina (RUS) 10.05; 3-Khiani Ishita (UAE) 8.85.
CLUBS – Pre-Junior 2007 B: 1-Phianwiriya Parichada (THA) 10.05; 2-Chantharabut Paninun (THA) 9.85; 3-Mastanova Maria (RUS) 9.55.
ROPE – Pre-Junior 2007 B: 1-Khiani Ishita (UAE) 10; 2-Taliyan Vaidehi (IND) 2.75.
ALL ROUND – Pre-Junior 2008 B: 1-Sofia Ustymuk (UKR) 24.85; 2-Djanibekova Sevinch (UZB) 22.85; 3-Vlasova Sofiia (RUS) 20.85.
BALL – Pre-Junior 2008 B: 1-Sofia Ustymuk (UKR) 11.65; 2-Ang Alyssa (SGP) 9.7; 3-Intajan Nadasa (THA) 8.7.
CLUBS – Pre-Junior 2008 B: 1-Sofia Ustymuk (UKR) 13.2; 2-Takaeva Ekaterina (RUS) 11.05; 3-Djanibekova Sevinch (UZB) 11.05.
HOOP – Pre-Junior 2008 B: 1-Djanibekova Sevinch (UZB) 11.8; 2-Vlasova Sofiia (RUS) 10.25; 3-Takaeva Ekaterina (RUS) 9.
ROPE – Pre-Junior 2008 B: 1-Ang Alyssa (SGP) 8; 2-Tan Olivia (SGP) 5.1.
 
Pre-Junior 2007-2008 C Level


ALL ROUND - Pre-Junior 2007 C: 1-Tara El Husseini (UAE) 9.2; 2-Romanova Anastasiia (RUS) 6.95; 3-Sheaito Sofya (UAE) 5.7.
BALL - Pre-Junior 2007 C: 1-Tara El Husseini (UAE) 9.2; 2-Sheaito Sofya (UAE) 5.7; 3-Djartovska Ilina (UAE) 4.8.
CLUBS - Pre-Junior 2007 C: 1-Romanova Anastasiia (RUS) 6.95.
ALL ROUND - Pre-Junior 2008 C: 1-Eni Polina (RUS) 9.75; 2-Starostina Diana (RUS) 7.15; 3-Erika Bach (UAE) 6.75.
HOOP - Pre-Junior 2008 C: 1-Eni Polina (RUS) 9.75; 2-Starostina Diana (RUS) 7.15; 3-Valeeva Iliana (RUS) 6.25.
BALL - Pre-Junior 2008 C: 1-Erika Bach (UAE) 6.75.
CLUBS - Pre-Junior 2008 C: 1-Ahmed Zina Radwa (EGY) 6.15.
 
Pre-Junior Group 2007-2009


HOOP - Pre-Junior Group 2007-2009: 1-Confetti  - Olympico Kazan (RUS) 13.05; 2-Queens - Grace Club Almaty (KAZ) 12.15; 3-PK Gymnastics (THA) 9.05.
W/A - Pre-Junior Group 2007-2009: Stryx Sports (UAE) 6.4.
BALL - Pre-Junior Group 2007-2009: DuGym RG - Dubai (UAE) 8.75
 
Child 2010-2009-2008 A Level


ALL ROUND – Child - 2008 A Level: 1-Pak Kristina (UZB) 25.45; 2-Churakova Vasilisa (RUS) 25.35; 3-Pubpla Pornpicha (THA) 23.5.
BALL – Child - 2008 A Level: 1-Churakova Vasilisa (RUS) 13.9; 2-Pak Kristina (UZB) 12.7; 3-Pubpla Prerachaya (THA) 12.6.
CLUBS – Child - 2008 A Level: 1-Tan Sophia Shyan En (SGP) 11.2; 2-Davilbekova Zhamilya (KAZ) 10.5; 3-Talgatkyzy Inkarim (KAZ) 10.4.
HOOP – Child - 2008 A Level: 1-Pak Kristina (UZB) 12.75; 2-Pubpla Pornpicha (THA) 11.4; 3-Tan Megan (SGP) 10.65.
RIBBON – Child - 2008 A Level: 1-Davilbekova Zhamilya (KAZ) 9.4; 2-Estelle Van Izendoorn Broen (UAE) 5.
ROPE – Child - 2008 A Level: 1-Churakova Vasilisa (RUS) 11.45; 2-Tan Megan (SGP) 10.8; 3-Sırcan Irem (TUR) 10.05.
ALL ROUND – Child - 2009 A Level: 1-Mingaleeva Diana (RUS) 28.55; 2-Mironova Anastasia (RUS) 24.65; 3-Tarasova Arina (RUS) 24.15.
BALL – Child - 2009 A Level: 1-Mironova Anastasia (RUS) 13.35; 2-Projs Kaja (POL) 12.8; 3-Valieva Diliara (RUS) 12.65.
CLUBS – Child - 2009 A Level: 1-Mingaleeva Diana (RUS) 14.65; 2-Rastaturina Ralina (RUS) 11.7; 3-Mironova Anastasia (RUS) 11.3.
HOOPS – Child - 2009 A Level: 1-Mingaleeva Diana (RUS) 13.9; 2-Tarasova Arina (RUS) 13.45; 3-Rastaturina Ralina (RUS) 11.35.
ROPE – Child - 2009 A Level: 1-Soyubelli Selin (TUR) 12.15; 2-Projs Kaja (POL) 10.75; 3-Tarasova Arina (RUS) 10.7.
ALL ROUND – Child - 2010 A Level: 1-Rubas Aisha (RUS) 26.3; 2-Shchanova Sofiia (RUS) 24.4; 3-Akhmetova Ameliya (RUS) 23.15.
BALL – Child - 2010 A Level: 1-Rubas Aisha (RUS) 14.15; 2-Akhmetova Ameliya (RUS) 12.5; 3-Yukina Maria (RUS) 10.8.
CLUBS – Child - 2010 A Level: 1-Shchanova Sofiia (RUS) 12.95; 2-Klimenko Taisiia (RUS) 11.35; 3-Karma Sabry Rizk (UAE) 9.
HOOP – Child - 2010 A Level: 1-Rubas Aisha (RUS) 12.15; 2-Yukina Maria (RUS) 11.85; 3-Shchanova Sofiia (RUS) 11.45.
ROPE – Child - 2010 A Level: 1-Djanibekova Saodat (UZB) 10.3; 2-El Masry Karma (EGY) 9.6; 3-Karma Sabry Rizk (UAE) 8.75.
 
Child 2009 B Level (2009)


ALL ROUND - Child 2009 B Level (2009): 1-Richards Tricha (RSA) 24.05; 2-Vietrova Vladyslava (UKR) 21.45; 3-Veretennikova Vladislava (RUS) 20.9.
BALL - Child 2009 B Level (2009): 1-Richards Tricha (RSA) 12.05; 2-Kaleli Alya (TUR) 10.95; 3-Lee Nicolle Shiting (SGP) 10.7.
CLUBS - Child 2009 B Level (2009): 1-Richards Tricha (RSA) 12; 2-Chan Kristen (SGP) 10.1; 3-Lim Kristen (SGP) 9.95.
HOOP - Child 2009 B Level (2009): 1-Veretennikova Vladislava (RUS) 11.8; 2-Vietrova Vladyslava (UKR) 11.1; 3-Indeikina Ekaterina (RUS) 10.2.
ROPE - Child 2009 B Level (2009): 1-Dackus Natalia (POL) 10.6; 2-Vietrova Vladyslava (UKR) 10.35; 3-Lee Nicolle Shiting (SGP) 9.75.
 
Child 2010 B Level (2010)


ALL ROUND - Child 2010 B Level (2010): 1-Rasheva Aleksa (BUL) 23.7; 2-Ang Thadine (SGP) 22.3; 3-Oztırak Sesil (TUR) 22.2.
W/A - Child 2010 B Level (2010): 1-Rasheva Aleksa (BUL) 11.3; 2-Oztırak Sesil (TUR) 10.5; 3-Ang Thadine (SGP) 10.45.
BALL - Child 2010 B Level (2010): 1-Ang Thadine (SGP) 11.85; 2-Öztırak Sesil (TUR) 11.7; 3-Tan Lindsey (SGP) 9.65.
CLUBS - Child 2010 B Level (2010): 1-Panchenko Mariia (UKR) 9.5; 2-Izman-Phoa Jemima (SGP) 9; 3-Chandan Tanishi (IND) 8.5.
HOOP - Child 2010 B Level (2010): 1-Saifullina Elina (RUS) 9.1; 2-Kozlova Valeriia (RUS) 8.95; 3-Agadzhanian Milena (RUS) 8.45.
ROPE - Child 2010 B Level (2010): 1-Rasheva Aleksa (BUL) 12.4; 2-Yap Leia (SGP) 10.2; 3-Akhibek Amina (KAZ) 6.95.
 
Child 2009 C level


ALL ROUND - Child 2009 C Level: 1-Nigmyatzyanova Diliara (RUS) 11.25; 2-Gazizova Aziya (RUS) 8.75; Zhaksylyk Aruana (RUS) 8.75.
BALL - Child 2009 C Level: 1-Nigmyatzyanova Diliara (RUS) 11.25; 2-Fekry Malak (UAE) 6.4; 3-Yossak Natamon (THA) 2.9.
HOOP - Child 2009 C Level: 1-Gazizova Aziya (RUS) 8.75; 2-Ayvazyan Gayane (RUS) 8.65; 3-Beliaeva Taisiia (RUS) 7.35.
ROPE - Child 2009 C Level: 1-Agabek Eldana (KAZ) 4.75.
WA - Child 2009 C Level: 1-Zhaksylyk Aruana (RUS) 8.75; 2-Rusanova Polina (RUS) 8.6; 3-Azimova Yasmina (UAE) 8.
 
Child 2010 C level


ALL ROUND - Child 2010 C Level: 1-Salimova Samira (RUS) 8.8; Aling Meghan (MRI) 8.8; 3-Sabeva Victoria (BUL) 8.7.
Hoop - Child 2010 C Level: 1-Salimova Samira (RUS) 8.8; 2-Adham Nour (EGY) 7.85; 3-Kalashnikova Darya (UAE) 7.3.
Rope - Child 2010 C Level: 1-Helal Logien (EGY) 8.4; 2-Saiyn Alua (KAZ) 6.1.
WA - Child 2010 C Level: 1-Aling Meghan ( MRI) 8.8; 2-Sabeva Victoria (BUL) 8.7; 3-Sobinova Anna (RUS) 7.7.
 
Child 2011 C level


ALL ROUND - Child 2011 C Level: 1-Vinnik Alina (RUS) 10.5; 2-Garipova Aliia (RUS) 10; 3-Hristoskova Vivian (BUL) 9.5.
BALL - Child 2011 C Level: 1-Petrova Elizaveta (RUS) 7.6; 2-Elazizy Farida (EGY) 7.5; 3-AbouHussein Talia (EGY) 6.4.
WA - Child 2011 C Level: 1-Vinnik Alina (RUS) 10.5; 2-Hristoskova Vivian (BUL) 9.5; 3-Kononova Daniela (UAE) 7.9.
CLUBS - Child 2011 C Level: 1-Garipova Aliia (RUS) 10
HOOP - Child 2011 C Level: 1-Kivaeva Kseniia (RUS) 9.3; 2-Bozorova Samira (RUS) 8.5; 3-Charkina Sofiia (RUS) 8.3.
 
Child 2012 C level


WA - Child 2012 C Level: 1-Beheri Maya (EGY) 8.1; 2-Khaidarova Mirabel (RUS) 8.05; 3-Boonthawee Thanchanok (THA) 7.4.
 
Child 2012 A level


ALL ROUND - Child 2012 A Level: 1-Kuramshina Kamilla (RUS) 22.2; 2-Kanapatski Vera (BLR) 21.8; 3-Lobeiko Mariia (RUS) 19.65.
WA - Child 2012 A Level: 1-Kanapatski Vera (BLR) 10.95; 2-Kuramshina Kamilla (RUS) 10.4; 3-Lobeiko Mariia (RUS) 9.5.
BALL - Child 2012 A Level: 1-Stella-Rose Joly (UAE) 8.15; 2-Kiseleva Anastasia (UAE) 7.4; 3-Meyer-Rochow Baby (SGP) 5.85.
HOOP - Child 2012 A Level: 1-Kuramshina Kamilla (RUS) 11.8; 2-Kanapatski Vera (BLR) 10.85; 3-Lobeiko Mariia (RUS) 10.15.
ROPE - Child 2012 A Level: 1-Tawfik Lara (EGY) 9.45; 2-Shaheen Hana (EGY) 9.1; 3-Khalil Karma (EGY) 8.15.
 
Child 2012 B level


All Round - Child 2012 B Level: 1-Yakovleva Sofiya (RUS) 20.55; 2-Mohamed Fatima (EGY) 16.3; 3-El Masry Kenda (EGY) 16.1.
WA - Child 2012 B Level: 1-Yakovleva Sofiya (RUS) 9.5; 2-Amr Perin (EGY) 9.05; 3-El Masry Kenda (EGY) 8.1.
Ball - Child 2012 B Level: 1-Elotafi Malak (UAE) 6; 2-Yasmina Bazarova (UAE) 5.45; 3-Sungkar Safiya (KAZ) 3.65.
HOOP - Child 2012 B Level: 1-Yakovleva Sofiya (RUS) 11.05.
ROPE - Child 2012 B Level: 1-Mohamed Fatima (EGY) 8.55; 2-El Masry Kenda (EGY) 8; 3-Elmaradny Rosenda (EGY) 7.95.
 
Little 2011 B Level


ALL ROUND - 2011 B Level: 1-Hassan Jaidaa (EGY) Sporting Club 21.4; 2-Khayrullina Maria (RUS) 21.05; Alekova Siyana (BUL) 21.05.
W/A - 2011 B Level: 1-Khayrullina Maria (RUS) 11.7; 2-Polivina Veronika (RUS) 11.65; 3-Mahfouz Farah (EGY) 11.15.
BALL - 2011 B Level: 1-Kok Sara Lynn (SGP) 10.75; 2-Mahfouz Farah (EGY) 9.1; 3-Arkıs Azra (TUR) 9.05.
CLUBS - 2011 B Level: 1-Moumne Noor (UAE) 6.65; 2-Planojevic Nina (UAE) 6.5; 3-Ortega Rocio (UAE) 5.1.
HOOP - 2011 B Level: 1-Khayrullina Maria (RUS) 9.35; 2-Antiufeeva Taisiia (RUS) 9.15; 3-Polivina Veronika (RUS) 7.5.
ROPE - 2011 B Level: 1-Hassan Jaidaa (EGY) 10.35; 2-Alekova Siyana (BUL) 9.95; 3-Sabry Leila (EGY) 8.9.
 
Little 2011 A Level


ALL ROUND - 2011 A Level: 1-Dmitrieva Agata (RUS) 26.2; 2-Nigmatullina Milana (RUS) 21.25; 3-Fedorova Sofiya (KAZ) 18.8.
BALL - 2011 A Level: 1-Nigmatullina Milana (RUS) 11.2; 2-Dhaliwal Rhea (SGP) 10.5; 3-Fedorova Sofiya (KAZ) 8.95.
CLUBS - 2011 A Level: 1-Dmitrieva Agata (RUS) 12.5; 2-Fedorova Sofiya (KAZ) 9.85; 3-Kutluk Derin (UAE) 8.8.
HOOP - 2011 A Level: 1-Dmitrieva Agata (RUS) 13.7; 2-Nigmatullina Milana (RUS) 10.05; 3-Gaipova Yana (UZB) 9.75.
ROPE - 2011 A Level: 1-Todorova Mihaela (BUL) 8.35; 2-Gaipova Yana (UZB) 8.25; 3-Marwan Soliman Thalia (UAE) 7.55.
 
 
 

 


Posted by : Dubai PR Network Editorial Team
Viewed 5130 times
PR Category : Entertainment
Posted on : Monday, December 9, 2019  2:37:00 PM UAE local time (GMT+4)
Replication or redistribution in whole or in part is expressly prohibited without the prior written consent of DubaiPRNetwork.com.
Previous Story : Team Abu Dhabi's Xcat World Champions Aim To Retain Title i...
Next Story : Team Abu Dhabi's F2 world champion rounds off brilliant camp...
Email this article Print this article

Share this article with your friends and followers
NewsVine
Back to Section Home

Related Stories



 
 
Most Viewed Press Release posted in the last 7 days
Drops of Youth [16982-Views]
Valentine's Gifts to Fall in Love With [13719-Views]
Start the Year with Gorgeous Glowing Skin with a Little Help from DERMAdoctor [11560-Views]
The Tag Heuer Autavia [10858-Views]
Corum Admiral's Cup Legend 47 Worldtimer' [10828-Views]
Kanz Jewels proves to be a lucky destination for jewellery shoppers during DSF 2020. [9882-Views]
Dubai Jewellers Expect a Steady Sale During the 25th Dubai Shopping Festival Promotion [9784-Views]
Malabar Gold & Diamonds - New Store opened in Kanpur, UP, India [9595-Views]
Show your Support for Australia alongside THT – That Hair Tho [9565-Views]
The Winter Youth Olympic Games Lausanne 2020 [9498-Views]
OMEGA Ready to Time The Winter Youth Olympic Games Lausanne 2020 [9418-Views]
Eberhard & Co. Gilda timepiece makes an extraordinary Valentine's Day gift [9107-Views]
Foreo Reveals the Ultimate Valentine's Gift List for Women [8888-Views]
Zeitun Cosmetics Launch in UAE [8625-Views]
Corum And Joachim Horsley Light Up The Folies Bergère [8229-Views]
Elegant diamond-swathed Kalpa Kalparisma set to dazzle fine watch enthusiasts [6783-Views]
160 Years Young: Tag Heuer Kicks Off a Milestone Anniversary With the Re-edition of a Heue... [6661-Views]
Beleaf's Top 5 Vegan Supplements [5850-Views]
Seha Leads Discussions in Pediatric Medicine [5740-Views]
Valentine's Day Fashion and Gifting - Steve Madden [5411-Views]
Spice It Up With Szechuan! Shake Shack is Celebrating the Chinese New Year With an Asian-i... [5136-Views]
Oris pays tribute to the world's greatest jazz musicians with Art Blakey Limited Edition t... [4910-Views]
Marks & Spencer Welcomes Spring with its Midi Dress Edit [4795-Views]
Fashion and Gifting for Valentine's Day - ECCO [4740-Views]
Traversetolo Vitre in blue dial makes stunning impact [4666-Views]
 
RSS Facebook Twitter LinkedDin
 
Top Sections
 
Top Stories